Reklama

Hervé Tullet to francuski grafik i ilustrator urodzony w 1958 roku w Normandii. Swoją karierę rozpoczynał jako dyrektor artystyczny i ilustrator prasowy, by w 1994 roku wydać swoją pierwszą książkę dla dzieci. To właśnie dzięki interaktywnym, kolorowym i pobudzającym do działania publikacjom dla najmłodszych stał się znany na całym świecie. Jego wielokrotnie nagradzane prace zostały przetłumaczone na wiele języków i wydane w kilkudziesięciu krajach całego świata, gdzie natychmiast zyskiwały status bestsellerów.

Już 25 maja, nakładem wydawnictwa Insignis, do salonów Empik w całej Polsce trafi pięć książeczek aktywizujących Hervégo Tulleta z serii „The Game of…”: „Gra cieni”, „Paluszkowa olimpiada”, „Ruszaj w drogę!”, „Znajdź różnice” i „Zabawa w oczka”. Każda z nich rozwija wyobraźnię, pamięć wzrokową, zmysły dotyku i obserwacji oraz zdolność koncentracji.

Wspólna zabawa wymagająca aktywnego współuczestnictwa doskonale buduje więzi i pomaga oswoić dziecięce obawy. Książeczki Hervégo Tulleta, prócz pozytywnego wpływu na rozwój, są przede wszystkim pretekstem do zabawy, która przy użyciu odrobiny wyobraźni potrafi zająć dziecko przez długi czas. Samodzielne tworzenie opowieści rozwiązuje bowiem problem, z którym boryka się większość rodziców – dzieci szybko się nudzą! Inaczej niż z kolejną plastikową zabawką, z książeczkami Tulleta każda chwila może być inna, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia uczestników zabawy!

Szukasz pomysłu na kreatywną zabawę na dobranoc? Sięgnij po „Grę cieni”! Wystarczy książeczka i latarka! W ciemnym pokoju skieruj światło na stronę książki i wyrusz w niezwykłą nocną podróż!

Pora na wycieczkę! Spokojnie, nie musisz nawet wychodzić z domu… Otwórz książeczkę „Ruszaj w drogę!”, połóż palec na małym kółeczku, zamknij oczy i… ruszaj! Staraj się nie zgubić ścieżki – czujesz ją pod swoim palcem? Dokąd cię zaprowadzi?

„Znajdź różnice” to wariacja na temat zabawy znanej wszystkim dzieciom – porównuj dwie sąsiadujące strony i staraj się znaleźć jak najwięcej różnic. Ile ich jest? Tego nie wie nikt, prócz Hervégo, który stworzył każdą z wypełnionych fantazyjnymi kształtami plansz.

Lubisz sport i próbujesz zachęcić do aktywności swoją pociechę? Tę olimpiadę pokochają wszyscy! „Paluszkowa olimpiada” wykorzystuje sport jako pretekst do kreatywnej gimnastyki! Stwórzcie paluszkowe robaczki – na opuszkach palców narysujcie długopisem oczy i buzie – i weźcie udział w wyjątkowych zawodach.

„Zabawa w oczka” to propozycja wykorzystania stron książki jako masek przedstawiających kotka, robota i wiele innych mniej konwencjonalnych stworków. Wystarczy przyłożyć planszę do buzi i pozwolić swojemu towarzyszowi podpowiadać ci, kim jesteś. Uda ci się zgadnąć?

Dowiedz się więcej na: www.tullet.pl